2026. január 16.
Szembetűnő összefonódás az MSZP és a Fidesz között

Szembetűnő összefonódás az MSZP és a Fidesz között

Lengyel Máté úgy véli, az MSZP győzelmével is csak a Fidesz nyerne. „Egyedül én lennék az, aki szakítva a régi hagyományokkal, valóban számon kérné azokat, akik elherdálták a közpénzt” – fogalmazott.

Lengyel szerint a Fidesz annak köszönheti viszonylag stabil szavazóbázisát Nyíregyházán és környékén, hogy a „média nyolcvan százalékát uralja ma Magyarországon a kormány, és ilyen súlyú médiafölény mellett a fontosabb, Fideszhez köthető korrupciós ügyek nem jutnak el az emberekhez” –  mondta az Alfahírnek a Jobbik jelöltje.

Példaként említette a TAO-pénzek milliárdjainak eltűnését. Ezekért a nyíregyházi fideszes jelölt, Szabó Tünde felel sportért felelős államtitkárként. Lengyel szerint súlyos kérdés, hogy a közpénznek minősülő TAO-pénzeket miért titkolja az államtitkár. Szabó Tünde egyébként az MSZP-kormány idején az Országgyűlés tanácsadója volt, majd az MSZP-SZDSZ vezette fővárosi önkormányzatnál dolgozott, így a helyi Fidesz csak erős kormányzati ráhatásra fogadta el jelölését.

„A Fidesz egy újabb budapesti gombnyomogatóra bízná városunk jövőjét, aki valószínűleg nem is élne Nyíregyházán, hiszen korábban ő maga nyilatkozta azt, hogy már minden Budapesthez köti” – mondta Lengyel Máté.

A baloldal jelöltjének, Csabai Lászlónénak ugyan van helyi kötődése, hiszen korábban Nyíregyháza polgármestere volt, de az elmúlt években mind országos, mind helyi szinten sorra jöttek elő az MSZP-Fidesz közös ügyletei, a gazdasági és politikai összefonódások, ezért senki sem volt hajlandó elvállalni a jelölést. Lengyel Máté szerint csak a nosztalgia miatt esett a baloldal választása Csabai Lászlónéra.

„Így jött képbe újra a már nyugdíjba vonult volt tanácselnök, volt polgármester Csabai Lászlóné. Erre a nosztalgikus hangulatra alapozott kampánynak a célja csupán a törzsszavazók megtartása, nem a kormány leváltása” – fogalmazott a jobbikos politikus.

Lengyel Máté szerint több helyi úgy is bizonyítja az MSZP és a Fidesz összefonódását.

 „A fideszes városvezetésnek köszönhetően jutottak megbízáshoz olyan, Puch Lászlóhoz és az MSZP gazdasági holdudvarához köthető nyíregyházi cégek, amelyek a fejlesztéseket minősíthetetlen módon valósították meg. (…) A politikai összefonódás legszembetűnőbb esete pedig az volt, amikor a kórház projektnél kitört folyamatos botrányok után a kórház igazgatóját - aki a Fidesz frakcióvezetője - díszpolgári címre terjesztették elő. A Fidesz és az MSZP ezt kéz a kézben szavazta meg.”

Néhány napja ellenzéki jelöltek - az LMP, a Momentum és az Együtt – is sajtótájékoztatón mutattak rá az MSZP és a Fidesz összefonódásaira, valamint arra, hogy az MSZP szerintük valójában nem kampányol. Az ellenzéki politikusok egyértelművé tették, hogy Lengyel Máté győzelme lenne hasznos jelenleg Nyíregyházának. 

Ellenzéki jelöltek: Lengyel Máté győzelme lenne hasznos Nyíregyházának

"Az LMP, az Együtt és a Momentum nyíregyházi képviselőjelöltjei a mai sajtótájékoztatójukon úgy fogalmaztak, hogy az én győzelmem lenne hasznos jelenleg Nyíregyházának. Ezúton is köszönöm nekik a bizalmat" - fogalmazott Facebook-oldalán Lengyel Máté. A Jobbik országgyűlési képviselőjelöltje arra reagált közösségi oldalán, hogy az Együtt, az LMP és a Momentum országgyűlési képviselőjelöltjei ma közösen tartottak sajtótájékoztatót a megyeszékhelyen.

A Jobbik jelöltje is úgy látja, „a helyi politikában jártas emberek pontosan tudják, hogy az MSZP állva maradásával a Fidesz győzne, de még az MSZP győzelmével is csak a Fidesz nyerne.”

Lengyel Máté szerint a helyi MSZP-s jelölt nem érdekelt abban, hogy a Fidesz ellen forduljon, a kampánya sem a Fidesz ellen, hanem kizárólag a jobbikos jelölt ellen szól.

A közösségi közlekedés, az egészségügy, a folyamatos forrás elvonások, az egyetem hallgatói létszáma folyamatosan csökkenése, a lepusztul kórházak – Lengyel Máté szerint rengeteg probléma vár megoldásra, az új képviselőnek. A rendszerváltás óta várják a nyíregyháziak a körút befejezését, a Tokaji úti felüljáró megépítését, a külvárosok és a tanyabokrok aszfaltozását, hogy ne sárban és vízben kelljen a gyerekeket iskolába indítani – tette hozzá a jobbikos jelölt.

„Fiatalos, XXI. századi gondolkodásmódot, a pártpolitikai acsarkodás helyett egy nyugodt, de harcias érdekképviseletet. Nyíregyházának és az itt élőknek egy nyugodt, békés, tervezhető jövő. A fiatalokat Nyíregyházán kell tartani színvonalas oktatással, biztos jövőt jelentő munkahelyekkel és bérekkel, valamint aktív szórakozást jelentő lehetőségekkel. A béreket emelnünk kell, hogy felzárkózzanak a nyugat-magyarországi bérekhez” – ilyen Nyíregyházát képzelek el, mondta Lengyel Máté.

Megosztás

Csökkent a vallás jelentősége a fiatalok életében

Hello Közélet

Csökkent a vallás jelentősége a fiatalok életében

  • 2024.06.3

Hogyan viszonyulnak ma a fiatalok a valláshoz? Milyen okok vezethettek az eltávolodásukhoz? Hogyan tud alkalmazkodni a vallás a mai fiatalsághoz, és hogyan lehet újra vonzóvá tenni számukra? Számos kérdés, kutatási adat, szociológiai értékelés és egy lehetséges válasz: az Aquinói Szent Tamás Akadémia innovatív képzése.