Szabolcsi sikerek a vállalkozói versenyen
- Közélet
- 2018.04.2
A PRIMOM Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Vállalkozásélénkítő Alapítvány 2018. március 22-én adta át az Országos Diákvállalkozó Versenyen résztvevő megyei csapatok közül a legjobb pályamunkát kidolgozó csapat számára a PRIMOM különdíjat. Az elismerésben a Nyíregyházi SzC Széchenyi István Közgazdasági, Informatikai Szakgimnáziuma és Kollégiuma csapata, a „Fantasztikus négyes” fantázianevű diákvállalkozás részesült. A versenyen való megmérettetésük elismeréseként emléklapot vehettek át a Nyíregyházi Evangélikus Kossuth Lajos Gimnázium „Ágika Angyalai” és a Nyíregyházi Arany János Gimnázium, Általános Iskola és Kollégium „Narancs Szekta” csapata.
2017-ben „A jövő veled kezdődik!” címmel szervezte meg immár második alkalommal a Magyar Mikrofinanszírozási Hálózat a PRIMOM Szabolcs-Szatmár Bereg Megyei Vállalkozásfejlesztési Alapítvány támogatásával a magyar ajkú középiskolások új generációja számára az országos diákvállalkozó versenyt, a „Szociális Mikrofinanszírozás éve 2017” programsorozat kiemelkedő eseményként.
A hagyományteremtő verseny meghirdetésével a Magyar Mikrofinanszírozási Hálózat célja – mely Hálózat a hazai non-profit mikrohitelezési és vállalkozásfejlesztési szféra legfontosabb szervezete –, hogy az ambiciózus fiatal generációban ösztönözze a vállalkozási kedvet, felébressze bennük az üzleti életben elengedhetetlen készségeket, mint a kreativitást, csapatmunkát, tárgyalástechnikát és nem utolsósorban a marketinges „vénát”, valamint tudatosítsa ebben a generációban a mikrofinanszírozás nyújtotta lehetőségeket az induló vállalkozások számára.
A 2017. november 30-ig 126 négy főből álló diákcsapat regisztrált , melyek közül 27 határon túli, míg Szabolcs-Szatmár-Bereg megyéből 3 középiskola tanulóiból állt. A diákok feladata az volt, hogy a felkészítő tanár koordinálásával képzeletbeli vállalkozást hozzanak létre, egy életképes üzleti ötlettel, üzleti tervvel, image és reklámfilm készítésével. A fiatalok jellemzően a szolgáltató szektorban képzelték el vállalkozásukat, de a kereskedelem, idegenforgalom és ipar területén is készült pályamunka.
Az első fordulóra bemutatkozó videókat és üzleti tervet kellett küldeniük, melyeket neves szakértőkből álló zsűri bírált el, és kiválasztotta a legjobb üzleti ötleteket olyan értékelési szempontok alapján, mint például megvalósíthatóság, kidolgozottság és nyereségesség. A döntő 11 résztvevőjét régiónkénti összesítés szerint választotta ki a zsűri úgy, hogy az arányok a régiónként beadott pályázatok arányát tükrözték, plusz 1 csapatnak lehetősége volt közönségszavazás alapján bejutni a döntőbe. A közönség aktivitását jelzi, hogy ez utóbbin 20.000 szavazat érkezett be a közzétett pályázatokra.
(forrás: https://www.nyiregyhaza.hu/a-jovo-veled-kezdodik-orszagos-diakvallalkozo-verseny-2018-04-02 )