2024. május 18.
Nyíregyháza büszkén ünnepli katonai múltját

Nyíregyháza büszkén ünnepli katonai múltját

Az 1848. március 15-én kitört pesti forradalom követeléseit összefoglaló 12 pont közül ötödikként szerepelt a Nemzeti Őrsereg. Megalakulását az áprilisi törvények is lehetővé tették, így 170 évvel ezelőtt megkezdődhetett az új fegyveres erő megalapítása. 170 év, aminek egy részét vérrel írták – ezt ismerhetik meg az érdeklődők most a Nyíregyházi Egyetemen.

 

Dr. Ruszin Romulusz dandártábornok elmondta, hogy azok a hagyományok, azok az értékek, amit a mai magyar katonának képviselnie kell itthon és külföldön egyaránt, annak zöme valóban az 1848-49-es szabadságharc alatt teremtődött meg. Itt kiemelte magát a honvéd szót, ami a reformkor idejében született és azóta a magyar katona büszkén viseli a nevet.

- Magyar Honvédség – én nem gondolom, hogy van még egy ilyen szép szó a világon, ami így tudná jellemezni haderőt, aminek a legfontosabb hivatása, hogy békét és biztonságot teremtsen Magyarországnak és a Magyarországon élő embereknek. - tette hozzá.

A különleges vándorkiállításon modern eszközök segítségével is megismerkedhetnek az érdeklődők a Magyar Honvédség elmúlt 170 évével. A Hősök Falánál pedig több százados, hadnagy vagy éppen címzetes őrvezető életéről is olvashatnak a tárlat látogatói.

Jászai Menyhért alpolgármester hangsúlyozta:

- Nyíregyháza büszke katonaváros múltjára, számos alkalommal és ünnepi rendezvényeken ismerik el a szolgálatot teljesítő katonák helytállását.

A jubileumi kiállítás megnyitóján elhangzott, napjainkban a magyar katonák a déli határszakasz mentén és több mint 10 országban, köztük Irakban, Afganisztánban és Cipruson is szolgálnak.

 (forrás: https://www.nyiregyhaza.hu/170-eves-a-magyar-honvedseg--a-jubileum-alkalmabol-vandorkiallitas-erkezett-varosunkba-2018-04-12)

 

Megosztás

Élő adásban élesztett újra egy nőt Oroszlán Szonja

Hello Közélet

Élő adásban élesztett újra egy nőt Oroszlán Szonja

  • 2024.03.7

A színésznő épp a NAV Dózsa György úti ügyfélszolgálatán várakozott egyik filmbeli karaktere, Timi szerepében, amikor megtörtént a baj, a szintén ott tartózkodó, és az orra előtt összeeső dr. Bárány Olga (Pokorny Lia) ügyvédnőt kellett újraélesztenie. Mindez most szerencsére csak az Országos Mentőszolgálat Alapítvány (OMSZA) kisfilmjének forgatásán történt, de vajon éles helyzetben is odamenne-e valaki egy eszméletlen nőhöz? A felmérések szerint ugyanis ilyenkor a nők kisebb eséllyel kapnak segítséget. Legújabb, a Nemzetközi Nőnapra időzített edukációs kisfilmjével ezen szeretne változtatni a Mentőalapítvány.